Виставка майстрів з станкового живопису та крапкового розпису

Протягом травня місяця у мистецькій залі центру дозвілля у м. Вараші Рівненської обласної буде експонуватись персональна виставка двох майстрів народної творчості:

  • Художника-аматора Петра Ошурка із села Стара Рафалівка Володимирецького району;
  • Майстрині з крапкового розпису - Любові Ципан із міста Вараш.

Ошурко Петро Петрович – самодіяльний художник. Народився 19 серпня 1967 року в с.Борове Зарічненського району. Середню освіту здобув у сільській школі в 1984 році. Протягом 1985-1987 років проходив строкову службу у військово-морському флоті. У 1990 році закінчив Московський заочний народний університет мистецтв. Нині проживає в с.Стара Рафалівка Володимирецького району. Одружений, має двох синів.

Художнім мистецтвом зацікавився зі школьних років. Улюбленими художниками пана Петра є видатні українські митці Микола Глущенко, Сергій Шишко, Максим Непийпиво. На даний час мистецький доробок майстра складає понад сто картин, виконаних переважно у стилі реалізму та імпресіонізму. Роботи художника зберігаються у приватних колекціях України, Польщі, Росії.

В експозиції пана Петра представлені портрети, мальовничі пейзажі, що оспівують красу рідної землі, людей, які проживають на Рівненському Поліссі. Виставку було організовано з метою збереження та популяризації народного мистецтва на Рівненщині.

Учасник всеукраїнських та обласних виставок.

Ципан Любов Юхимівна народилася 25 липня 1954 року в СССР на Уралі в Пермській області, хоча її батьки були родом з села Вараш Рівненської області. Дитинство та шкільні роки пройшли в Казахстані.

За волею долі, сім’я Любові повернулася у рідний край.

У 2012 році, працюючи в КМКП (Кузнецовське Міське Комунальне Підприємство), оформлювала відділ до Нового Року та натрапила в інтернеті на цікаву техніку розпису point-to-point (крапка до крапки). Надзвичайна варіативність та легкість техніки захопили майстриню. Почала вивчати технологію, розмальовуючи все, що під руку траплялось.

З 2013 року роботи Любов Юхимівни регулярно виставляються на міських культурно-масових заходах. А також брали участь у 2016 р. на фестивалі «Бурштиновий Шлях» у с. Антонівка (Володимирецький район, Рівненська обл.), у 2017 р. - Музей Архітектурного Мистецтва у селі Пирогово Київської обл., у 2017 році – Обласне свято історії, культури та побуту «Красносільські вітряки», с. Красносілля Гощанського району, у 2018 році – Обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Великодня вруна», смт. Володимирець.

У доробку майстриня має понад двісті робіт, більша половина яких експонується у виставковій залі міста Вараш.

Запрошуємо усіх бажаючих пізнати творчий світ наших місцевих майстрів.