Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг впроваджується з 1 жовтня 2019 року відповідно до ухваленого Кабінетом Міністрів України рішення. З жовтня 2019 року одночасно функціонують дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

 

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.  

За бажанням пільговика пільги можуть надаватися готівкою.

Урядом внесено зміни до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373, а саме: знято часові обмеження щодо можливості подання пільговиком заяви до органу соціального захисту щодо виплати йому пільги у грошовій готівковій формі.

З 1 січня 2020 року пільговики мають право у будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги, на відміну від попередньої можливості отримувати готівкові виплати, за умови подання відповідної заяви до початку опалювального (тобто до 15 жовтня) або неопалювального (тобто до 15 травня) сезону.

Отже, пільгові категорії громадян можуть звернутися з відповідною заявою (із зазначенням реквізитів рахунка, відкритого в установі уповноваженого банку або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта») до управління праці та соціального захисту населення (майдан Незалежності 1, каб.№105, тел.3-17-16).

Таким громадянам кошти надходитимуть на особисті рахунки в банках. Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку у будь-який час. У разі наявності простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати послуг (внесків\платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.

При цьому незмінним залишається зобов’язання пільговика щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам житлово-комунальних послуг або виплаченої готівкою.