"Учитель року-2018"

Які ж вони – вчителі двадцять першого століття? Які вони – кращі вчителі? Хорошою нагодою поміркувати над цим є всеукраїнський конкурс «Учитель року», який стартував в Україні ще в 1995 році і став щорічним конкурсом професійної майстерності педагогів з певної номінації.

21-23 лютого 2018 року у Рівненській області проходив ІІ (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018».

Наше місто представляли: у номінації «Фізика» – Сидорчик Катерина Михайлівна, вчитель фізики Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, у номінації «Українська мова та література» – Ціпкайло Наталія Олексіївна, вчитель української мови та літератури Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, - про це інформує сайт управління освіти Вараша.

Кожен педагог прагне професійного зростання, підвищення професійної самооцінки. Для учасників конкурсу школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання і невтомна праця над саморозвитком. Кожен етап конкурсу був по-своєму цікавим, творчим, креативним. У ході змагань конкурсанти продемонстрували вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи та обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання. Це були змагання кращих педагогів області, свято нових приємних вражень, знайомств із колегами.

За результатами перших конкурсних випробувань («Тестування з фахової майстерності» та «Методичний практикум»), які відбулися 21 лютого, членами журі було визначено вісімку у кожній номінації, до якої увійшли наші педагоги та продовжили змагання на наступний день.

Після розробки та захисту практичної роботи було визначено четвірку кращих педагогів області, яку у номінації «Фізика» очолила наша Катерина Михайлівна. Під час проведення заключного етапу конкурсу, а саме конкурсного уроку, що проходив на базі Зорянського навчально-виховного комплексу «школа-гімназія» Рівненської районної ради, Катерина Михайлівна показала фахову майстерність, проявила неабиякі здібності у процесі знайомства з новими учнями, шукаючи з ними спільну мову щодо вибору форм та методів співпраці на уроці. Вчитель продемонструвала сучасні тенденції освітнього процесу, зокрема формування ключових компетентностей учнів Нової української школи, наскрізних умінь, навичок ХХІ століття, вміння творчо використовувати найновішу інформацію, застосовувати інноваційні педагогічні технології, інтерактивні форми роботи з учнями, зробила ще один крок до вершин педагогічної майстерності.

Боротьбу за звання найкращого педагога в номінації «Фізика» виборола молода, надзвичайно талановита та перспективна вчителька Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Сидорчик Катерина Михайлівна. У ході конкурсу вона продемонструвала відмінні професійні, фахові знання, неповторну творчу індивідуальність і майстерність. Як свідчить педагогічна практика, успіху досягають педагоги, які працюють творчо, уроки яких нестандартні, цікаві. Такий учитель – не лише носій знань для учнів, а яскрава особистість, із якою можна поспілкуватися на будь-яку тему, порадитися з приводу життєвої проблеми. Такого вчителя завжди чекають у класі, ловлять кожне сказане ним слово, намагаються копіювати манеру його поведінки, закохуються в нього.

Саме таким вчителем є Катерина Михайлівна - молодий, енергійний, креативний, талановитий педагог.

Вся освітянська родина нашого міста щиро вітає переможця найпрестижнішого професійного конкурсу для освітян “Учитель року – 2018” Сидорчик Катерину Михайлівну.

Саме завдяки наполегливій праці, творчій насназі, учительському таланту та великій любові до дітей вона здобула чесну перемогу, яка є чи не найвищим визнанням педагогічної майстерності та високого професіоналізму вчителя. А попереду, у квітні, - фінальний тур Конкурсу. І наша Катерина Михайлівна змагатиметься за право бути найкращою серед кращих вчителів фізики України.

Тож побажаємо їй творчого натхнення, віри в свої сили та можливості, успіхів на шляху до перемоги, благополуччя, міцного здоров’я, миру та злагоди, душевних сил і терпіння, невичерпної енергії та творчої наснаги у здійсненні творчих намірів! Бо ж відомо – стежка людського щастя на ниві педагогічної праці безкінечна.

Хай упродовж заключного етапу Конкурсу Катерину Михайлівну супроводжує її Величність Удача!