Бурштиновий шлях – 2018

З 28 квітня по 2 травня Ольбери провели свій традиційний похід «Бурштиновий шлях». Четверо сміливців під проводом старійшини Максима П’ятенка за два дні подолали 77-кілометровий маршрут.

Стартували у с. Озірці, далі через болота, канави, віддалені хутори, нелегальні «клондайки» бурштинокопачів, перекинуті через річки дерева вийшли до оз. Острівське, а ще через 18 км до оз. Задовже, де зробили першу ночівлю. За день було пройдено 45 км. Другого дня досягли оз. Нобель, далі на села Любинь, Локницю, вийшли на вузькоколійку, і нею, відмахуючись від хмар комарів, дійшли до трьох озер – Великого, Середнього й Хоромного (Острівські озера).

Тим часом, основна група під керівництвом старійшини Олександра Бутейця добралася «кукушкою» до с. Острівськ, пройшли пішки 5 км до оз. Велике, де й поставили табір. Планувалося проведення «виживалок» – майстрування шалашів із підручних матеріалів і ночівля у них, але перебування на озерах саме по собі перетворилося на суцільну «виживалку» – щільні зграї летючих кровопивць не давали спокою ані на мить. Тим не менше, було проведено змагання зі спортивного орієнтування по роздрукованих супутникових картах, була силами дітей повністю реконструйована стара й місцями трухлява альтанка. Під час будівництва, коли одні пиляли чи забивали цвяхи, інші обмахували комарів – це була справжня командна робота.

Того ж дня, 30 квітня, одному з учасників походу, котрий подолав 77 км, а також за сумісництвом і президенту організації «Ольбери» Павлу Фентісову виповнилося 14 років. Його товариші урочисто привітали його, презентувавши власноруч виготовлений з печива та згущеного молока торт, а Олександр Бутеєць від імені керівництва організації подарував альпіністський карабін, тим самим відновивши давню традицію «Ольберів».

Не зважаючи ні на які труднощі, похід дітям сподобався. Первозданна природа і віддаленість від цивілізації роблять такі походи незабутніми.

Старійшина ГО «Ольбери»

Учасник походу

П’ятенко Максим