Відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг для дитячих громадських організацій

З 26 по 28 травня 2018 року на базі Міжнародного дитячого центру “Артек” (смт. Пуща-Водиця) відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг для дитячих громадських організацій з метою сприяння розвитку дитячого громадського руху в Україні, обміну досвідом роботи, налагодження комунікаційних зв'язків для майбутньої співпраці.

Участь у ньому взяло більше 20-ти організацій зі всієї України. ГО “Ольбери” нашого міста представляли Бутеєць Олександр та Чернявський Дмитро. Кожна організація повинна була підготуватися до семінару, розробити презентацію про свою організацію та, за бажанням, підготувати та провести майстер-клас або тренінг з теми «Види діяльності дитячої громадської організації», а напрямки діяльності в організацій були різними: бойові мистецтва, хореографія, скаутинг, туризм, рятувальні роботи, гончарство, ткацтво тощо. Одразу після приїзду нас очікувала несподіванка: у зв'язку зі зміною розкладу у програмі семінару нам випала честь першими провести тренінг з теми “ Організація походів”. Позаяк ми доклали чимало зусиль для підготовки тренінгу, сподіваємося, що після отримання певних знань учасники зможуть самостійно організувати та провести туристичний похід невисокої складності.

Далі за програмою відбулося урочисте відкриття заходу, на якому кожна організація мала змогу представити себе. З виступів учасників заходу стало зрозуміло, що в Україні існує досить потужний рух дитячих громадських організацій.

 

На цей семінар-тренінг було запрошено кваліфікованих тренерів, які провели нам тренінги з таких тем: “Формування вміння міжособистісного спілкування та створення сприятливих умов для саморозвитку”, “Ефективна комунікація починається з мене”, “Фасилітація: сучасний підхід до лідерства у молодіжному середовищі”, “Від ідеї до стартапу”, “Шляхи співпраці ДГО з органами державної влади”, “Залучення місцевих коштів для вирішення проблемних питань дітей та молоді у громаді”, а також майстер-класи: повітряні змії, ліплення з тіста, відкрите заняття з фігурного катання на роликових ковзанах для початківців, рятувальні роботи та надання першої медичної допомоги, майстер шеф, розробка бренду дитячого громадського руху. Також у програму було включено культурно-розважальний відпочинок: дискотека, виступи фіналістів проекту “Голос діти” з команди Монатіка, зустріч з другою українкою Тетяною Яловчак, яка піднялася на найвищу вершину світу, гору Еверест, та здійняла український вишиваний рушник над нею.

Участь у цьому заході дала змогу отримати корисні знання, які можна використати для розвитку дитячої громадської організації, познайомитися з такими ж організаціями з різних куточків України, з якими в нас хоч і різні напрямки, але, як виявилося, багато однакових проблем, але в ході спілкування та дискусій було знайдено чимало шляхів їх вирішення. Ми вже домовилися про тісну співпрацю з багатьма ДГО – учасниками семінару, а представники департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України пообіцяли нам всіляко сприяти й допомагати у нашій корисній справі.

Дякуємо всім учасникам Всеукраїнського семінару-тренінгу для дитячих громадських організацій за плідну співпрацю, приємні враження і цікаве спілкування. Організаторові заходу, головному спеціалісту відділу підтримки молодіжних та дитячих об'єднань департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Задорожняк Наталії Миколаївні, за організацію заходу, який ще більше надихнув нас на роботу з розвитку ГО “Ольбери”.

Учасник Всеукраїнського семінару-тренінгу,

 юрист ГО “Ольбери”, Чернявський Дмитро