Цікава подорож

30 травня 2018 року Вараським міським центром для сім’ї, дітей та молоді було організовано екскурсію для дітей соціально вразливих верств населення.

Першим пунктом подорожі стало урочище Лопатень, де розташовані Музей партизанської слави та Музей лісу, площа якого сягає майже 12 гектарів. За словами музейника, у часи Другої світової війни на цій ділянці лісу розташовувалися партизанські загони. Діти мали змогу оглянути відновлені землянки, партизанський колодязь та партизанську піч, у якій варили їжу. Дівчат особливо зацікавила хата лісника, в якій відтворений давній побут, а хлопці захоплено розглядали музей, де виставлені речі партизанів: засоби зв'язку, зброю, одяг, документи, фотографії.

Також учні мали можливість не лише довідатись цікаву інформацію про місцевий ліс, його флору та фауну. а й побачити всю велич лісу на власні очі, прогулявшись екологічною стежкою та поснідавши на спеціально обладнаному куточку для відпочинку.

Далі екскурсія продовжилась у замку Любарта – символі міста Луцьк.

Діти подивились панораму міста в висоти В’їзної вежі, куди вони піднялися разом з екскурсоводом, який розповів історію замку та її господарів. Екскурсанти оглянули давні дзвони, відвідали Музей друкарства та зброї.

Завершилась екскурсія оглядом будинку Миколи Голованя. Це не просто житловий будинок, а справжній витвір мистецтва, створений місцевим скульптором самотужки. Подвір'я, стіни, дах будинку прикрашають кам'яні скульптури різних стилів. Загалом тут понад 500 скульптур.

Додому повернулися втомлені, але задоволені побаченим.