"Пісня над Дніпром"

О щира серцю пісне українська!

Як легко радість ожива в тобі.

І колискова, що живе з дитинства,

І бойова для сили в боротьбі.

У рідній пісні – дух мого народу!

Незламна віра, воля, радість, біль…

У мирну пору й у часи незгоди.

Вона звучить і додає нам сил.

А скільки в ній і щему й насолоди,

І скільки неповторних почуттів…

Нехай живе від роду і до роду

Вкраїнська пісня в нашому житті!

                           (Олена Мельник)

Дехто вважає, що у наш час народна пісня втратила свої позиції, мотивуючи це тим, що кожне покоління любить свою музику, яка відображає стрімкий плин часу. Насправді, це зовсім не так.

Українська пісня жива, з нею народжуються, виростають, працюють, відпочивають, одружуються і навіть вмирають. 27 травня 2018 року Регіональний фестиваль хорового мистецтва «Пісня над Дніпром» ім. Анатолія Авдієвського, що проходив у м. Києві на Співучому полі в Печерському ландшафтному парку радо зустрічав народний аматорський хоровий колектив центру дозвілля (керівник Людмила Точинська).

Цей колектив об’єднав любов до української пісні, вона зачепила їх найпотаємніші струни душі, які вже не можуть жити без пісні.

Фестиваль зібрав велику кількість хорових колективів з різких куточків України, що свідчить про не байдужість українського народу до своєї культурної спадщини.

Усі учасники колективу задоволені виступом та гучними оплесками, які лунали після кожного номеру. Відчуття чогось важливого, грандіозно-величного, духовного не покидало й після виступу. Адже, ми глибоко переконані, що пісня живе лише тоді, коли її співають, передають наступному поколінню, коли нею кохають, страждають, живуть.

В програмі проведення фестивалю, організовані були виставки, серед яких і виставки наших місцевих митців-аматорів:

-       Любові Ципан – майстрині крапкового розпису.

-       Петра Ошурка – художника-аматора.

-       Ірини Ладюк – лялькарки.

-       Юлії Денега – майстрині авторських прикрас.

-       Тетяни Вечорко – майстрині еко-сумок.

-       Юрія Савчука – художника-аматора.

Щира подяка відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради та центру дозвілля за організацію та сприяння мистецької поїздки.