Легальна зайнятість - гарантія захисту трудових прав

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні, в Вараській міській філії Рівненського ОЦЗ систематично проводяться інформаційні семінари для шукачів роботи на тему: «Легальна зайнятість». Учасники чергового семінару, що відбувся 01 серпня 2018 року, обговорили питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.

 

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Зливко, підкреслила, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності. Учасники заходу також дізналися про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та види шахрайства з питань працевлаштування в Україні.

Про стан ринку праці, умови праці, вимоги до претендентів на вакантні робочі місця, наголошуючи на перевагах легального працевлаштування в Україні розповіла провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Наталія Ковальчук.

Обов’язок служби зайнятості – інформування населення про переваги легальної зайнятості, а кожна людина самостійно вирішує, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє.

Провідний фахівець відділу

активної підтримки безробітних

Н.Ковальчук