Високі Карпати - 2018

Перше серпня – це не тільки початок останнього  літнього місяця, але й початок довгоочікуваного походу в Карпати.

Наш похід був і складним, і цікавим, а спільною метою було підкорення найвищої гори України – Говерли та двохтисячника Петроса. Загалом весь маршрут пролягав звивистими гірськими стежками та склав більше 70 кілометрів. Для нас це було справжнім випробуванням, інколи не вистачало сил, для того щоб підняти голову і помилуватися мальовничими Карпатами. Кожен день ми витрачали немало сил для підкорення вершин, які зустрічались нам по маршруту, а саме: Мала та Велика Маришевська, Шпиці, Туркул, Брескул, Говерла та Петрос. Ночівлі були переважно на висоті 1700м та вище, наприклад, на високогірному озері Несамовите, яке розташоване на висоті 1750м.

Третього дня ми з наплічниками піднялись на  вершину Говерли. Саме тоді настало відчуття, що я є володарем гір. Емоції мене переповнювали, хотілося дзвонити своїм рідним і повідомити, що я на найвищій точці України. На жаль телефон був розряджений. Тому довелося всі емоції везти з собою додому.

На вершині ми зустріли кілька сотень туристів серед яких була і пластунка з Америки Надія Гайвас.

Цікавий момент стався на четвертий день під час зупинки біля гори Петрос. Ми мали змогу не тільки користуватися дарами природи такими як ягоди та гриби, але ще й зуміли видоїти корову, яка нахабно прийшла на наш табір.

Останній день нашого походу мені запам’ятався найбільше, адже здійснилася моя мрія – заприсяження, та ще й в горах. На світанку, коли сонце ще не визирнуло поміж гір, перед прапором та друзями я складав свою пластову Присягу. Навіть легкий дощик останнього дня не залишив поганих спогадів.

Цей похід був незабутній, він відкрив нам ще одні Карпати – літні, теплі і привітні.

Висловлюємо щиру подяку виконавчому комітету Вараської міської ради, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту за фінансову підтримку та допомогу в організації мандрівного походу-експедиції.

Пластун Назарій Єсик

View the embedded image gallery online at:
http://varash.rv.gov.ua/novini/2891-karpati-2018#sigProId9c5b491f65