Відбулось засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, дитячої, молодіжної та інформаційної політики

4 вересня у малій залі засідань виконавчого комітету відбулось засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, дитячої, молодіжної та інформаційної політики.

Засідання розпочато із розгляду ряду скарг на директора музичної школи Діну Лук’янову. Питання стосувались як батьків, чиї діти навчаються у музичній школі, так і педагогічного колективу, який також висловив невдоволення в роботі директора та систематичні непорозуміння, які внутрішньо вирішити вже неможливо.

Оскільки конфлікт вийшов поза межі установи, члени комісії розглянули скарги та заслухали усі причетні сторони. По завершенню розгляду даного питання було надано відповідні рекомендації щодо врегулювання та недопущення в майбутньому подібних ситуацій. Вже на наступному засіданні депутати чекають від керівництва відділу культури та туризму звіту щодо вирішення проблемних питань.

Далі заслухали проект рішення про внесення змін до Програми розвитку культури та туризму на 2018-2020 роки. Ці зміни передбачають щорічне виділення коштів на видання збірок місцевих авторів. У 2018 році друком планується видання збірки мистецької асоціації Кузнецовська під назвою «Перехрестя доль»

Наостанок, щодо виділення додаткових коштів для освітньої галузі до членів комісії звернулась очільниця управління освіти Олена Корень.

Близько 11 мільйонів додаткових коштів потребує освіта. Основна частина суми, близько 7 мільйонів гривень, необхідна освітянам на підвищення посадових окладів педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та шкільного підрозділу навчально-виховних комплексів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року №22 «Про підвищення оплати праці педагогічним працівникам». Решта суми необхідна для виплати надбавки за складність та напруженість для педагогічних працівників у розмірі 10% до посадового окладу, а також для оснащення кабінетів початкового навчання згідно концепції «Нова українська школа», проведення капітальних та поточних ремонтів, встановлення протипожежних дверей та люків в усіх закладах дошкільної та загальної середньої освіти, облаштування електронного тиру для школярів, оплата сертифікатів про прийняття в експлуатацію об’єктів реконструкції.

Профільна комісія підтримала освітян та рекомендувала фінансовому управлінню врахувати усі необхідні суми при черговому уточненні бюджету.