Для молоді Вараша провели виїзний інформаційно-профорієнтаційний захід «У світі професій»

Вибір професії – один з найскладніших і найвідповідальніших кроків у житті молодої людини. Обрати професійне майбутнє молоді допомагає служба зайнятості. Так, 14 вересня 2018 року Вараською міською філією Рівненського ОЦЗ спільно із соціальними партнерами був проведений виїзний інформаційно-профорієнтаційний захід «У світі професій» для учнів шкіл № 1 та 2, педагогічних працівників, батьків ти безробітної молоді.

Основною метою заходу було привернення уваги молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду та поглиблення знань про світ професій, формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці за робітничими професіями, формування готовності учнів до свідомого професійного самовизначення, популяризації актуальних професій на місцевому ринку праці, а саме: поліцейського, пожежника-рятувальника, військовослужбовця та робітника у сфері надання перукарських послуг.

Цим заходом було охоплено майже 700 мешканців міста, з яких 472 чол. учнівської молоді.

Учасники заходу мали змогу відвідати професійний Non-stop - майданчики відкритого інтерактивного спілкування з працівниками ДПРЗ 2 ГУ ДСНС України в Рівненській області, Кузнецовського міського сектору ГУ ДСНС України в Рівненській області, ВЧ 3045 Національної гвардії України, Вараського відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, які розповідали про професії за напрямком діяльності та демонстрували зразки озброєння, форми спеціалізованого одягу та військову техніку.

Для відвідувачів працювали яскраві експозиції у сфері перукарської майстерності та віражу. Працівниками салону Milla було проведено майстер-класи створення зачісок та продемонстровані справжні дива перукарського мистецтва – надзвичайні б’юті-образи від Тетяна Гриневич.

Одночасно працювали консультаційні пункти служби зайнятості та було облаштоване місце для проходження профдіагностичного тестування усіх бажаючих. На консультпунктах фахівці філії надавали консультації з правових питань, а також щодо ринку праці та послуг, що надає Державна служба зайнятості.

Окремо був організований консультпункт з презентацією Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, де фахівець філії детально інформувала про професії за якими навчають в даному навчальному закладі, а також про можливість здобути професію або проходження підвищення кваліфікації чи перепідготовки.

Вибір майбутньої професії – це серйозний крок, який випускники роблять самостійно за допомогою та використанням різноманітних джерел. Проведення подібних профорієнтаційних заходів допоможе учням визначитись із своїм професійним майбутнім, а безробітним успішно працевлаштуватися.

Начальник відділу

активної підтримки безробітних

Р.Ярощук