Працюй легально!

З метою проведення упереджувальної роботи, спрямованої на запобігання фактам використання найманої праці без належного оформлення робочою групою, до складу якої увійшли представники управління праці та соціального захисту населення та відділу економіки виконавчого комітету Вараської міської ради, Сарненської ОДПІ ГУ ДФСу Рівненськійобласті, Володимирецького об’єднаного Управління ПФУ в Рівненській області, Вараської міської філії Рівненського ОЦЗ здійснено черговий моніторинг (комісійне обстеження) об’єктів торгівлі розташованих у торговому центрі Grand базар з питань виконання суб’єктами господарювання законодавства у сфері праці.

Під час проведення обстежень роботодавців та найманих осіб в черговий раз ознайомлено зі змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості та відповідальності роботодавців у вигляді штрафу за порушення трудового законодавства.

Окремо наголошено, що органам місцевого самоврядування надано повноваження здійснювати перевірки підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємці, які використовують працю найманих працівників, та у разі необхідності, накладати штрафи.

Також, під час здійснення обстежень, на видному місці торгового центру були розміщені тематичні плакати та розповсюджені інформаційні буклети «Наслідки нелегальної зайнятості для роботодавців та найманих працівників» - 20 шт.

Шановні роботодавці! Вкотре нагадуємо, що виплата зарплати «у конвертах» позбавляє працівників на соціальний захист у майбутньому, оскільки до страхового стажу для призначення соціальних виплат не включаються періоди, за які не сплачені страхові внески, громадяни втрачають можливість користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, субсидії тощо.

Відсутність цивілізованих трудових відносин є свідченням наявних порушень законодавства..

Не чекайте проведення перевірки, своєчасно і правильно оформляйте найманих працівників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату.