У Вараші працювала Державна служби якості освіти

Відомо, що Закон «Про освіту» ліквідував атестацію шкіл. Також скасовано функції інспектування в місцевих управліннях освіти. Тобто повноваження з контролю якості освітньої діяльності переходять від місцевих органів влади до Державної служби якості освіти. Замість інспекцій нова служба проводить інституційні аудити шкіл, зокрема  здійснює контроль за якістю освіти.

Комісія у складі 2 осіб 31.10.2018 вивчала діяльність закладів загальної середньої освіти м.Вараш щодо забезпечення Нової української школи. Відвідавши заклади міста Вараша, зробили висновок, що на належному рівні впроваджується Нова українська школа. В заклади вже закуплено і доставлено мультимедійні дошки, принтери, ноутбуки, ламінатори, проектори, дидактичний матеріал (частково), почали доставляти одномісні парти. Фінансування здійснюється з державного та місцевого бюджетів. Депутатський корпус міста підтримує і сприяє розвитку освітньої галузі на шляху впровадження Нової української школи. Комфортні умови в закладах освіти допомагають створювати наші батьки. Дякуємо усім за розуміння та підтримку.

Нагадаємо, уряд створив Державну службу якості освіти 6 грудня 2017 року. Положення з повноваженнями служби уряд ухвалив 14 березня 2018 року.