Безпека та відповідальність: як діяти у разі повернення з-за кордону

Кожен громадянин України, який повертається з країни, де були зафіксовані випадки COVID-19, має пройти необхідні контрольні процедури при перетині кордону.

Не менш важливо уважно стежити за станом свого здоров’я, адже ваша відповідальна поведінка може захистити життя сотень людей.

Закликаємо кожного громадянина України, який повертається з-за кордону:

До планування повернення на територію України та перед посадкою у транспортний засіб переконайтеся, що у вас не підвищена температура і немає ознак респіраторних захворювань.

Не намагайтеся збити температуру або приховати інші симптоми, а негайно зверніться по медичну допомогу.

Після повернення в Україну суворо дотримуйтеся режиму самоізоляції, щоб убезпечити себе і близьких. Самоізоляція передусім означає, що ви впродовж щонайменше 14 днів уникаєте будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин.

Єдиний виняток – звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби зателефонуйте своєму сімейному лікареві або лікарці і дотримуйтесь подальших рекомендацій. У разі, якщо Ви прибули із країн, де зафіксовані випадки коронавірусної інфекції, обов’язково повідомте про це свого лікаря та залишайтеся вдома!

ТЕЛЕФОНИ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ ВАРАША

У разі, якщо Вам відома інформація про людей, які прибули із країн, де зафіксовані випадки коронавірусної інфекції, та які не дотримуються режиму самоізоляції, наражаючи на небезпеку інших людей - обов’язково повідомте про це відповідального чергового виконавчого комітету Вараської міської ради за телефонами:

2-37-60, 2-37-26.

Пам’ятайте, наше здоров’я у наших руках! Будьте відповідальними та здоровими!


Як підготуватися до самоізоляції:

Продумайте, що вам знадобиться впродовж 14 днів, щоб вам не треба було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами. При потребі користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.

Попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей.

Виберіть контактну особу, до якої ви в разі потреби звернетесь по допомогу.

Попередьте свого сімейного лікаря/лікарку про режим самоізоляції і підтримуйте зв'язок із ним або з нею.

Домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.

Якщо ви живете не самі:

Ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.

Якщо можливо, використовуйте окрему ванну кімнату та/або туалет, готуйте їжу та їжте окремо. Якщо ні - застосовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.

Уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.

Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.

Якщо вам треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми.

Використовуйте засоби для дезінфікування рук.

Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), терміново зверніться по медичну допомогу та повідомте про свої нещодавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання на ГРВІ.  

На період карантину для прийому пацієнтів із ознаками респіраторного захворювання (кашель, підвищена температура, біль у горлі), будуть функціонувати чергові кабінети КНП ВМР "Вараський ЦПМД", куди можна потрапити через окремий вхід - фільтр дитячої поліклініки:

- І зміна 8:00-13:00;

- ІІ зміна 14:00-19:00.

Графік роботи реєстратури Вараського ЦПМД: 7.00-19.00, без перерви.

Контактні номери: 067 361 71 21, (03636) 2-40-03.