Запроваджено програму придбання спецавтомобілів для перевезення осіб з інвалідністю

З метою розвитку соціальних послуг в територіальних громадах для людей з інвалідністю Урядом з 2018 року запроваджено програму придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та створення служб перевезень для таких категорій осіб. На ці цілі Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти у сумі 30 млн гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 189 „Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату” затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання таких автомобілів.

Зазначеним порядком передбачається закупівля Фондом соціального захисту інвалідів спеціально обладнаних автомобілів для забезпечення перевезення осіб з інвалідністю виконавчими органами міських рад (крім міст, що є обласними центрами, та міст обласного значення), сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад.

Основними умовами для забезпечення спеціально обладнаними автомобілями є:

-  прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень та виділення коштів місцевого бюджету на її утримання;

-  проживання у відповідній територіальній громаді не менше ніж 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів.

З урахуванням зазначених умов Мінсоцполітики приймаються рішення. Заяви відповідних органів місцевого самоврядування у 2018 році подаються до Мінсоцполітики у встановленому порядку до 1 червня цього року.