Призов громадян на строкову військову службу в 2019 році

З початком квітня в Україні вже традиційно розпочинається призов громадян на строкову військову службу, який здійснюється відповідно до Указу Президента «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

 Чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2019 році триватимуть по три місяці:

«весняний» - з квітня по червень,

«осінній» - з жовтня по грудень.

Призовний вік в Україні у 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, будуть проходити службу у рядах Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та Державної служби спеціального транспорту. Незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Призов громадян міста Вараш та с.Заболоття на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Вараської міської ради від 28 лютого 2019 року №7. Впродовж «весняного призову 2019 року» через Вараський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на строкову військову службу планується призвати 32 призовники.

Згідно з діючим законодавством, ті призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці (Вараського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки) в терміни, зазначені у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам міста Вараш та с.Заболоття дається 10 днів (до 10 квітня 2019 року) на явку до Вараського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який знаходиться за адресою: м.Вараш, м-н Перемоги, 23.

Причинами неявки можуть вважатися лише форс-мажорні ситуації, такі як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від призову, за яке законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, зокрема:

Неявка до центру комплектування/військкомату без поважних причин – штраф 85-119 грн.

        Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн.

        Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років.Слід зазначити, що в більшості випадків покарання за ст. 335 Кримінального кодексу є умовним (але судимість буде).

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти, або 12 місяців – для призовників з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра.

Підставами для відстрочки від призову є:

Сімейні обставини – опікунство над непрацездатними родичами; дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років; самостійне виховання дитини; сирітство; брат на строковій службі у цей час.

Стан здоров'я – якщо призовника визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.

Навчання – інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку особи, молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою навчання.

Професійна діяльність – священнослужителі; кандидати (доктори) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови – на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські – на весь період їхньої служби.

Не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

Варто наголосити, що призвані військовослужбовці строкової служби, до виконання бойових дій в зоні проведення ООС на Сході України не залучаються, вони виконують свій військовий та конституційний обов’язок у бойових частинах та у пунктах постійної дислокації, підтримуючи їх життєдіяльність та охорону.

Головний спеціаліст

з мобілізаційної роботи

І.Качинська