Звіт про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Вараської міської ради за IІІ квартал 2019 року

Спостережна комісія при виконавчому комітеті Вараської міської ради створена та діє у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (зі змінами).

Відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042, рішенням виконавчого комітету Вараської міської ради № 31 від 27 лютого 2017 рокузатверджено персональний склад комісії та положення про спостережну комісіюпри виконавчому комітеті Вараської міської ради (зі змінами від 28.02.2019 року № 24). До складу спостережної комісії входять як представники виконавчої влади, так і представники громадських організацій. Очолює спостережну комісію заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Зубрецька Ніна Олексіївна.

Спостережна комісія співпрацює з органами місцевого самоврядування, Вараським відділом поліції ГУ НП в Рівненській області, Володимирецьким районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області, Вараською міською філією Рівненського обласного центру зайнятості, Вараським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та громадськими організаціями.

Основними завданнями спостережної комісії є:

1) організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів осіб, звільнених від відбування покарання;

2) організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

3) надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше ніж один разна місяць.

Протягом звітного періоду (ІІІ квартал 2019 року) спостережною комісією при виконавчому комітеті Вараської міської ради було проведено 3 засідання, на яких розглянуто 3 питання.

Дані питання ретельно вивчені та опрацьовані членами спостережної комісії при виконавчому комітеті Вараської міської ради.

Володимирецький районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області  взаємодіє з Вараським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для здійснення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, проведення виховної роботи, надає центру інформацію, необхідну для здійснення соціального супроводу, комплексу адресних соціальних послуг тощо.

Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх та молодих осіб є одним з найважливіших напрямів роботи з дітьми та молоддю.

Фахівець із соціальної роботи Вараського МЦСССДМ Сніжко Ірина Сергіївна проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед неповнолітніх та молодих осіб, які відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі та які перебувають на обліку, ознайомлює їх із правовими наслідками, які чекають на них у разі повторного скоєння злочинів або адміністративних правопорушень.

В ході роботи усім наголошується на необхідності ведення здорового способу життя, на сімейних цінностях, прикладі батьків для дітей, на причинах та наслідках вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Особлива увага неповнолітніх та молодих осіб зосереджується на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою успішної ресоціалізації.

На підставі повідомлень органів та установ виконання покарань, звірок з міським відділом поліції ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання.

Членами спостережної комісії періодично проводяться візити за місцем проживання умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі. Постійно проводиться виховна робота у вигляді профілактичних бесід щодо поведінки в суспільстві та недопущення скоєння нових злочинів, роз’яснюються законні права та обов’язки, а також надаються консультації з різних питань з метою сприяння звільнених в соціальній адаптації.

Після закінчення терміну адміністративного нагляду за умовно-достроково звільненими особами, вони знімаються з обліку, проте робота з ними продовжується за соціальною карткою сім’ї/особи. Станом на вересень 2019 року на обліку з адміністративним наглядом з числа умовно-достроково звільнених осіб перебуває одна особа.

Кожному засудженому надаються послуги інформаційного характеру, які сприяють у вирішенні проблемних питань, а також доводиться інформація про надання безкоштовної правової допомоги Регіональним центром з надання вторинної правової допомоги в Рівненській області (директор Овдіюк Василь Петрович): вул. Кавказька, 7, м. Рівне, 33013, контактний телефон/факс:  (0362) 46-01-09, єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 (800) 213 103, черговий (цілодобово): (067)604-59-55.

Інформація про діяльність спостережної комісії при виконавчому комітеті Вараської міської ради висвітлюється на сайті Вараської міської ради.