Податкова повідомляє

Про необхідність офіційного працевлаштування найманих працівників - під час спільних роз’яснювальних заходів

З метою підвищення відповідальності роботодавців під час виконання законодавства про працю та виявлення тих суб’єктів бізнесу, які використовують неоформлену найману працю, податківці спільно з представниками Держпраці проводять посилену роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.

Під час таких заходів роботодавцям розповідають про необхідність офіційного працевлаштування найманих працівників, попереджають про відповідальність у разі виявлення нелегальних трудових відносин.

Суб’єктам бізнесу після таких роз’яснювальних візитів надається можливість добровільно оформити працівників відповідно до чинного законодавства.

Після роз’яснювальних заходів працівниками контролюючих органів будуть проводитися перевірки зазначених суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства про працю. У разі виявлення порушень роботодавцям, відповідно до чинного законодавства, доведеться сплатити значні суми штрафів.

Наталія Бондаренко, заступник начальника Вараського відділення-начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб наголошує, що офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантоване право на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.

 

 

Як розрахувати і сплатити податок на нерухомість та не отримати штраф

Незабаром жителям Рівненщини почнуть приходити повідомлення-рішення про необхідність сплатити у 2020 році податок на нерухомість. У 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне відземельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за 2019 рік. Так, у 2019 році фізичні особи - власники нерухомості Рівненської області перерахували до місцевих бюджетів 33,2 млн. грн. цього податку, а це на 11,2 млн.грн. більше надходжень 2018 року.

Платниками податку по житловій нерухомості є не всі фізичні особи, а лише ті, хто має у власності квартиру/квартири, площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. метрів. Якщо ж загальна площа квартири перевищує 300 кв. м., то її власник сплатить додатково 25000 гривень на рік.

Розмір (ставку) податку встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад залежно від типів об’єктів нерухомості. Ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена – не більше 1,5% розміру мінімальної заробітної плати,  встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.метр.

Наталія Бондаренко, заступник начальника Вараського управління-начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб зауважила, що податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються  громадянам контролюючим органом за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня. 

У разі незгоди з визначеною сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку.

Вараське управління ГУ

ДПС у Рівненській області