Тренінги «Написання проектів. Фонди ЄС» від фундації CEASC

Якщо ви моніторите сайти, де публікуються грантові конкурси, то знаєте: із кожним місяцем їх стає все більше. Подальша інтеграція України до ЄС гарантує доступ українцям до значних ресурсів міжнародних фондів і програм. Найбільше коштів зараз виділяється на потреби децентралізації, розвиток міст, регіонів. Подібні процеси відбувалися десять років тому у Польщі, причому Польща зуміла скористатися мільйонами євро грантів у повній мірі.

Чому ж в Україні поки що невелика кількість організацій реалізує проекти за грантові кошти? Все просто. Виявляється, ці гроші… нікому узяти. Щоб скористатися грантовим ресурсом, потрібно упевнено працювати у проектному підході. Уміти написати проект, на його основі скласти проектну заявку для подання на конкурс, створити команду проекту, адмініструвати його на усіх етапах виконання і писати звітність. Так що грант – це не просто гроші, які не потрібно повертати. Це гроші, використання яких передбачає відповідальність і звітність перед донорами.

Коли українці подають заявки на оголошені конкурси і не отримують підтримки грантодавців, це викликає нерозуміння, образи, а то і різні конспірологічні версії. Ми часто чуємо у розмовах, що «гранти дають тільки своїм», «це конкурси без конкурсів», «це просто спосіб вкрасти наші ідеї».

Насправді причина у тому, що досвідчені експерти побачили помилки у вашій заявці і розуміють, що реалізувати такий проект успішно буде дуже важко. У цьому – 90% причин відмов.

Тому, якщо ви серйозно налаштовані залучати грантові кошти для реалізації проектів – слід навчитися працювати у проектному підході, причому із врахуванням специфіки вимог міжнародних донорів.

Цьому присвячені тренінги «Написання проектів. Фонди ЄС» від фундації CEASC. Найближчі такі тренінги відбудуться:

У Рівному  22 – 23 листопада. Для реєстрації перейдіть за посиланням: https://www.ceasc-bw.com/products/trening-napisannya-proektiv-fondi-jes-22-23-listopada-rivne/

У Львові– 14 – 15 грудня. Для реєстрації перейдіть за посиланням: https://www.ceasc-bw.com/products/trening-napisannya-proektiv-fondi-jes-14-15-grudnya-lviv/

Якщо ж ви вже маєте досвід у написанні проектів і мрієте перейти до консалтингу або створити проектний офіс при районній раді – станьте учасником стажування «Інституції оточення бізнесу та розвитку територій: український досвід та успішні моделі». Стажування відбудеться в Ірпені, Києві і Хмельницькому. Під час нього ви дізнаєтеся, як створити успішну інституцію регіонального розвитку саме в українських реаліях. Приєднуйтеся!

Детальніше про стажування - https://www.ceasc-bw.com/products/institutsiji-otochennya-biznesu-25-27-11-2018-irpin-khmelnitskij-kijiv/

Залишилися запитання?

Контактна особа: Ольга Горкавчук

tel.: +380932109342, viber: +380971599644, e-mail: poland.bw@gmail.com

З повагою, 

Central European Academy Studies and Certifications (CEASC)

http://www.ceasc-bw.com/