Распечатать


УКРАЇНА
ВАРАСЬКА МІСЬКА РАДА
01.07.2019
 
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Кузнецовськ» - рішення міської ради від 29.04.2011 №121 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м.Кузнецовськ» із змінами

м. Вараш                                                                      ­­­­­­­01 липня 2019 року

1. Вид та назва регуляторного акта

Рішення міської ради від 29.04.2011 №121 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м.Кузнецовськ» із змінами.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Відділ майна комунальної власності міста виконавчого комітету Вараської міської ради.

3. Цілі прийняття акта

Основною ціллю державного регулювання – є затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами у місті на засіданні міської ради де буде чітко встановлено порядок та умови надання і скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами, встановлення вимог до розміщення об’єктів зовнішньої реклами, визначення за погодженням з відповідними службами місць для розміщення реклами та визначення плати за надання у користування місць.

4. Строк виконання заходів відстеження

З 03.06.2019 по 21.06.2019

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Враховуючи цілі регулювання для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники:

- загальна кількість розповсюджувачів зовнішньої реклами на території міста;

- загальна кількість рекламних конструкцій;

- кількість наданих заяв на розміщення зовнішньої реклами;

- кількість наданих дозволів на розміщення зовнішньої реклами;

- розмір надходжень плати за право тимчасового користування місцями, які перебувають у комунальній власності.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісні показники:

з/п

Найменування

показника

2016 р. 2017 р. 2018 р.
1 Загальна кількість розповсюджувачів зовнішньої реклами на території міста. 14 14 15
2 Загальна кількість рекламних конструкцій 20 20 25
3 Кількість наданих заяв на розміщення зовнішньої реклами 20 25 30
4 Кількість виданих дозволів на розміщення зовнішньої реклами

20

20

25

5 Розмір надходження плати до місцевого бюджету за тимчасове користування місцями розміщення зовнішньої реклами

86390 грн.

79358 грн.

98327 грн.

9.Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначення цілей

З прийняттям рішення міської ради від 29.04.2011 №121 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м.Кузнецовськ» зі змінами забезпечило виконання вимоги законодавства, а також визначено порядок видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами в місті Вараш. За час відстеження збільшилися надходження коштів до міського бюджету за право тимчасового користування місцем для розміщення об’єкта зовнішньої реклами. Розповсюджувачі зовнішньої реклами стали краще дотримуватися Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Вараш.

Отже, прийняття даного рішення забезпечило досягнення визначених цілей.

Зауваження до регуляторного акта:

Рішення міської ради від 29.04.2011 №121 (зі змінами від 30.12.2014 №1776) «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м.Кузнецовськ» (далі - Рішення) потребує приведення у відповідність до Постанови Верховної ради України від 19.05.2016 №1377-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», рішення Вараської міської ради від 06.04.2017 року №611 «Про перейменування Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету».

В розділі I. Рішення Загальні положення визначено, що місця розміщення зовнішньої реклами мають бути затверджені рішенням міської ради, проте дані місця досі не визначені, схема розташування відсутня. Такий орган, як Державтоінспекція ліквідовано. Відбулись структурні зміни безпосередньо у виконавчому комітету Вараської міської ради та змінено розподіл повноважень.

Розділ V. Рішення Соціальна реклама, не врегульовано жодними законодавчими та нормативними актами.

З моменту набрання чинності даного Рішення, відбулись численні зміни в законодавстві, зокрема:

- в Типові правила постановою Кабінету міністрів України від 23.05.2012 №495 «Про внесення змін до Типових правил розміщення зовнішньої реклами» внесено зміни в частині доповнення вимог по встановленню рекламних вивісок та табличок, додано пункт щодо демонтажу вивісок чи табличок, розміщених з порушенням вимог Правил;

- прийнято Закон України від 09.04.2014 №1193 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», яким внесено зміни щодо вимог до заборони розміщення об’єктів зовнішньої реклами;

- набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1173 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відповідності основним вимогам до дозвільної системи у сфері господарської діяльності» в якій регламентовано зміни до Типових правилах розміщення зовнішньої реклами в частині видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклам.

Крім того, відповідно до пп.13, п. а, ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» питання надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами відноситься до відання власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів ради. Відповідно до п.1 ст.16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на  підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад… в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

З огляду на зазначене, враховуючи виявлені суперечності Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» даний регуляторний акт потребує скасування або визнання таким, що втратило чинність як такий, що не відповідає принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та є необхідність в розробці і прийнятті нового, що відповідає вимогам чинного законодавства.  

 

Звіт про відстеження підготував начальник відділу майна комунальної

власності міста  І.Савченко

 

Експертизу відповідності принципам державної регуляторної політики підготував

головний спеціаліст відділу економіки   І. Черевач

 

Міський голова                                                                   С.Анощенко