Крок назустріч

22 – 24 травня 2018 року у м. Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проходив фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник».

На конкурс з’їхалося майже 100 дітей з усіх областей України. Наше місто представляла Пашко Аполлінарія, учениця 4 класу навчально- виховного комплексу № 1. Наставником та помічником Поліни під час роботи була класний керівник – Делех Галина Андріївна.
Її конкурсна робота «Крок назустріч» в номінації «Охорона здоров’я» піднімає соціально важливу тему: життя та проблеми дітей з обмеженими можливостями у нашому місті. Вже 5 років Поліна спілкується з дітьми, які народились з вадами здоров’я: такі діти є серед її друзів, вона відвідувала сім’ї, в яких виховуються діти-інваліди, постійно спілкується з вихованцями реабілітаційного центру, приймає участь у виставах, що організовує реабілітаційний центр. Поліна з’ясувала, як живуть такі діти, чим займаються, які мають інтереси, як їм допомагають у нашому місті. 
І їй хотілося всім навкруги розповідати тільки хороше про цих «особливих» дітей, «особливість» яких полягає в тому, що у людей з обмеженими можливостями необмежені здібності, вміння, таланти. А ще в них – необмежена любов до життя.

Працюючи над своєю дослідницькою роботою, Поліна зрозуміла, що у спілкуванні з «особливими» дітьми позитивом є не лише те, що вони змінюються. Ми також змінюємося. У цьому і полягає секрет: ми всі змінюємося завдяки взаємодопомозі. Ми стаємо більш людяними.

Тому юна дослідниця вирішила зробити ще один крок, крок назустріч: назустріч відкритим душам, щирим серцям, відвертим усмішкам, безмежній любові, щоб краще пізнати світ дітей з інвалідністю, привернути увагу до їхніх проблем, змінити ставлення до цих дітей хоча би в одному маленькому колективі.

Метою її роботи стало формування позитивної думки однокласників, учнів 4-го класу НВК № 1, про дітей з вадами здоров’я. Вона захотіла донести до своїх друзів твердження «Вони такі ж, як і ми» і навчити по-новому бачити цих дітей, навчити розуміти їх, бути співчутливими, робити добро.

Проводячи роз’яснювальну роботу, Полінка намагалася донести до учнів, що діти з особливими потребами найперше є дітьми, і у них значно більше спільного з усіма нами, ніж відмінного.

У ході дослідження Аполлінарія запропонувала своїм однокласникам взяти участь в експерименті і змоделювати певні ситуації, в яких перебувають діти з інвалідністю. Бо   усвідомила – зрозуміти, що таке безпорадність, можна, лише відчувши її.

Поліна сама сіла в інвалідний візок і проїхала вулицями міста. Шлях відстанню 500 метрів видався дуже складним. І не тільки тому, що дівчинка самостійно не могла його подолати, а й тому, що в її голові відбулися зміни. Вона зрозуміла, наскільки важке життя в людей, які пересуваються на інвалідному візку. Скільки треба мати фізичної сили, витримки та терпіння, щоб рухати візок.

Отож, маючи власний досвід, наступного дня Поліна запропонувала своїм однокласникам взяти участь в експерименті і змоделювати деякі ситуації.

Вправи були різного характеру і направленості. Учням зав’язували очі, і вони намагались пересуватися по класу, коридору, виконувати певні дії, наприклад, розпізнати своїх друзів. Також школярі пересувалися на інвалідному візку, намагались висловити власну думку без допомоги слів, писали і малювали без допомоги рук. Спочатку це видалося грою, але коли учням прийшлося відчути безпорадність, то ніхто вже не сприймав це, як гру.

 

Підсумовуючи результати дослідження, можна впевнено сказати, що проведена робота дала свої плоди. Наші невеликі кроки вперед стали великими кроками назустріч. Назустріч дітям, які мають інвалідність, і, мабуть, найголовніше – назустріч собі. Кроками у своє серце, яке відкрилося для добра та милосердя. Кроками у свою свідомість, яка навчила бачити світ і людей по-іншому.

На Всеукраїнському конкурсі дослідницько-експериментальних робіт "Юний дослідник" Пашко Аполлінарія зайняла III місце.  Поліна не лише блискуче захистила свою роботу, а й взяла участь в концертній програмі, продемонстрував свій талант у вокалі та декламуванні вірша.


Вітаємо нашу випускницю та бажаємо їй нових перемог та творчих злетів!!!

 

                                                                           Навчально-виховний комплекс № 1