Інформація для учасників бойових дій

6 червня 2015 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» від 14.05.2015 № 426-VIII.

Цим Законом було внесено зміни до низки законодавчих актів України, зокрема до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про відпустки» згідно з якими учасникам бойових дій та інвалідам війни має надаватися додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалість 14 календарних днів.

Окрім цього, до ст. 25 Закону України «Про відпустки» внесено зміни, відповідно до яких наступним категоріям працівників, за їх бажанням, надається в обов’язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати:

- учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», — тривалістю до 14 календарних днів щорічно;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких встановлений відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», — тривалістю до 21 календарного дня щорічно.

Зауважимо, що додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни визначена ст.16 розділу ІІІ  «Додаткові відпустки у зв’язку з навчанням. Творча відпустка, відпустка для підготовки та участі в змаганнях. Додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни»  Закону України «Про відпустки», тому вона не належить до виду щорічних відпусток, а отже на неї не поширюються норми, передбачені для щорічних відпусток.

Така відпустка не переноситься (не продовжується) на дні тимчасової непрацездатності працівника чи святкові і неробочі дні, що припали на її період, не ділиться на частини, у разі не використання в поточному році - не переносяться на наступний календарний рік.

Водночас даний вид відпустки, на відміну від щорічної, не планується в графіку відпусток та надається у календарному році незалежно від відпрацьованого часу на підставі заяви працівника  та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

У разі якщо у Вас виникають запитання  щодо застосування норм трудового законодавства, звертайтеся за консультаціями до спеціалістів відділу праці  управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради м –н Будівельників1, каб.8  або за телефоном 2-38-15

 Начальник управління                                              Т.Сич