Праця найманих працівників повинна бути легалізованою

З метою проведення упереджувальної роботи, спрямованої на запобігання фактам використання найманої праці без належного оформлення, робочою групою, до складу якої увійшли представники управління праці та соціального захисту населення та відділу економіки виконавчого комітету Вараської міської ради,Варашського відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області, Володимирецького об’єднаного Управління ПФУ в Рівненській області за участю головного державного інспектора відділу з питань здійснення державного контролю за додерженням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-првових актів Управління Держпраці в Рівненській області проведено черговий моніторинг (комісійне обстеження) об’єктів торгівлі розташованих на території ринку АС «Кузнецовськ» з питань виконання суб’єктами господарювання законодавства у сфері праці.

Під час проведення обстежень роботодавців та найманих осіб в черговий раз ознайомлено зі змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості та відповідальності роботодавців у вигляді штрафу за порушення трудового законодавства. Окремо було наголошено, що органам місцевого самоврядування надано повноваження здійснювати перевірки підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємці, які використовують працю найманих працівників, та у разі необхідності, накладати штрафи.

За результатами обстеження 3 фізичних осіб - підприємців вирішено запросити на засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, інших соціальних виплат та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, для надання пояснень.

Шановні роботодавці! Вкотре нагадуємо, що виплата зарплати «у конвертах», позбавляє працівників на соціальний захист у майбутньому, оскільки до страхового стажу для призначення соціальних виплат не включаються періоди, за які не сплачені страхові внески, громадяни втрачають можливість користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, субсидії тощо.

Відсутність цивілізованих трудових відносин є свідченням наявних порушень законодавства. Не чекайте проведення перевірки, своєчасно і правильно оформляйте найманих працівників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату.

Шановні працівники! З метою оперативного реагування на випадки недотримання законодавства про працю, запобігання невчасній виплаті заробітної плати та у розмірі менше встановленого законодавством мінімального рівня, використання найманої праці без належного оформлення, просимо повідомляти управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Вараської міської ради за адресою: м-н Будівельників 1, каб.8-9, тел. 2-38-15 або Управління Держпраці в Рівненській області за адресою м.Рівне, вул. Лермонтова 7.